Çalıştay

Genel Müdürlüğümüz Türk Boğazları ve Sağlık Denetimleri Daire Başkanlığı, Erken Uyarı ve Cevap Birimi tarafından, mevzuat ve idari yapılanmalardaki değişiklikler nedeniyle “Halk Sağlığı Acil Durum Yerel Eylem Planları Güncelleme Çalıştayı”  18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında İzmir/Urla Karantina Adasında gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüze bağlı birimlerin yetki sahası içinde, başta bulaşıcı ve salgın hastalıklar olmak üzere her türlü halk sağlığı risklerine cevap vermek amacıyla, daha önce belirlenmiş 13 giriş noktası için hazırlanmış olan “Halk Sağlığı Acil Durum Eylem Planları”nın yeniden değerlendirilmesi, güncellenmesi ve bütün merkezlerimizin kullanımına uygun örnek plan oluşturulması ihtiyacına binaen birimlerimizde görevli, alanında deneyimli katılımcılarla yeni plan taslağı hazırlandı.

Çalıştaya, Genel Müdürümüz Dr. Osman KAN, Genel Müdür Yardımcımız Dr. Fulya KAHRAMAN AYDOĞAN, Türk Boğazları ve Sağlık Denetimleri Daire Başkanımız  Rıza ÇUBUKCU ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanımız  Dr. Bünyamin BİLGİÇ iştirak ettiler.